Yaz Aylarında Enerjik Kalabilmeniz İçin Tüketmeniz Gereken Gıdalar! - PembeList
Top

Yaz Aylarında Enerjik Kalabilmeniz İçin Tüketmeniz Gereken Gıdalar!

LİSTELER - 24 Mayıs, 10:56'da eklendi.


Enerjim hep yükselsin hiç düşmesin diyenlere özel formüller…

summer

Kimimiz bahar yorgunluğundan, kimimiz işimizin zorluğundan, kimimiz depresif ruh halimizden, kimimiz ise günlük telaş ve sıkıntıların vermiş olduğu miskinlikten ne kafamızı ne de bedenimizi yataktan kaldırmak istemeyiz.

Ya da gün içinde o kadar yoruluruz ki akşama doğru tüm enerjimiz biter ve içimizden hiçbir şey yapmak gelmez. İşte tüm bu anlarda gözümüz hep dolaba gider genelde. Mutfakta bizi kendimize getirecek, enerji verecek bir şeyler atıştırmak isteriz.
Ve çoğunlukla bu atıştırmalıkları en zararlılarından seçeriz. Çikolata, tatlı, hamur işleri, cips gibi birçok zararlı abur cuburla midemizi doldurur zaten ağırlaşmış vücudumuzu daha da ağırlaştırmayı başarırız.

Ama aslında bunlar yerine daha enerji verecek ve sizi kendinize getirecek bir şeyler yemeyi istemez misiniz?

O zaman bu önerilere kulak vermelisiniz…

• Yavaş sindirilen karbonhidratlardan olan yoğurt, soya sütü, elma ve portakal sizin kan şekerinizi ayarlar ve gözünüzü açmanıza sebep olur.

• Hem eliniz kolunuz hareket eder hem de içeriğindeki magnezyum sayesinde kalp ve kas ritimlerinizin normal hale dönmesini sağlar. Enerji metabolizmanızın seviyesini yükselterek size protein sentezi verir.

• Protein en fazla enerji veren vitamin içeriğidir. O yüzden protein ağırlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Ton balığı da içeriğindeki protein yükünden dolayı özellikle de spor sonrası son derece enerji verecek besinler arasındadır.

• Hareketli, enerjik, yerinde duramayan ve hiç yorgunluk hissetmeyen biri olmak için ise proteinin yanı sıra C vitamini takviyesini de gerektiği kadar almalısınız. C vitamini bakımından taze ve mevsimlik meyveler yorgunluk hissinizi alıp götürecektir.

• Enerjinizi yüksek tutmak için kısacası kafeinli yiyecek ve içeceklerden uzak durmaya özen göstermelisiniz. Protein ve C vitamini ağırlıklı beslenerek doğal yollardan enerjinizi yükselterek üzerinizdeki miskinlikten kurtulabilirsiniz.

mynetGiriş Yap

Giriş Yap Kayıt Ol