NASA Youtube Aracılığı İle 7/24 Canlı Yayın Yapmaya Başladı! - PembeList
Top

NASA Youtube Aracılığı İle 7/24 Canlı Yayın Yapmaya Başladı!

Küçük Sırlar - 11 Ekim, 12:09'da eklendi.


Google, YouTube ve NASA ortaklığında ISS yani Uluslararası Uzay İstasyonundan sohbet ve canlı yayın başladı. Bu Yayın 7/24 devam edecek. Nasa’nın ISS uzay istasyonu üzerinde bulunan HDEV kameraları ile yapılan canlı yayın tüm gün sürecek.

Yayın gerçekten ilgi çekici. Uzayı canlı izleyebiliyorsunuz. Büyüleyici.. Aşağıdan yayına ulaşabilirsiniz ve YouTube servisinin hemen sağından yayınla ilgili görüşlere de katılabilirsiniz.

 

Uluslararası Uzay İstasyonu ISS nedir?

International Space Station (ISS) alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmiş bir uzay üssü olarak tanımlanabilir. ISS üzerinde yaşanabilen tek yapay uydu olarak da biliniyor. Uluslararası Uzay İstasyonu programı, beş katılımcı uzay kuruluşu tarafından oluşturulmuş ortak bir proje. ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, Rusya Federal Uzay Ajansı, Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansı tarafından tasarlanarak 20 Kasım 1998 yılında fırlatılan istasyon, 400 km irtifada dünya yörüngesinde saatte 7.6 kilometre hızla dönüyor. Uluslararası Uzay istasyonu başka mekan ve ortamlarda gerçekleştirilemeyecek araştırmaların gerçekleştirilmesi için özel ortam görevi görüyor.
Giriş Yap

Giriş Yap Kayıt Ol