Kadınların Makyaj Yaparken Dikkat Etmesi Gereken 5 Altın Kural - PembeList
Top

Kadınların Makyaj Yaparken Dikkat Etmesi Gereken 5 Altın Kural

Güzellik - 27 Mayıs, 2:33'da eklendi.


Her kadın mutlaka profesyonel makyaj yapmak ister, ancak bu hem zor hemde uğraştırıcı bir iş olduğundan genellikle yapılamaz. Yaptığınız makyajın kusursuz olması ve olduğundan daha güzel durması için aşağıdaki maddeleri incelemelisiniz.

1- Dudakları Dolgun Göstermek İçin Kalem Çekmek:

kirmizi-ruj_00

Açık renk bir dudak kalemi seçmelisiniz. Şeffaf veya parlak bej renkleri dudakları dolgun gösterir.

2- Elmacık Kemiklerinin Üzerine Allık Sürmek:

allık1

Allık sürmeden önce yüz yapınızı iyice inceleyin.Uzun bir yüzünüz varsa allığı elmacık kemiklerinin alt kısmına uygulayın. Geniş bir yüzünüz varsa allığı şakaklarınıza uygulayın. Dolgun yanaklı kişiler kahverengi allıktan kaçınmalılar.

3- Göz farı ve Kirpiklere kalem çekmek:

eyeliner-nasil-cekilir

Kirpiklerin içine çekilen göz kalemi daha küçük gösterir. Kirpiklerin dış tarafından sürülen göz kalemi ise geniş ve çekici bakışlar sağlar.

Birbirine zıt far renklerini iyi karıştırırsanız çok etkileyici renkler elde edebilirsiniz. Göz farı kullanmadan önce göz kapaklarına şeffaf pudra ya da fondöten sürülüp gözün soluk görünmesini önler kırışıklık görünümünü azaltır

4- Dudakları ince göstermek için koyu ruj kullanmak:

koyuruj

Yapılması gereken açık renkte mat bir ruj seçmek. Dudaklarınıza kapatıcı ve fondöten sürerek kalın dudakları inceltebilirsiniz.

5- Pembe ve Kayısı Rengi Pudra Kullanmak:

yaz-makyaji-1

Pudra teni renklendirmek için değil matlaştırmak ve kadifemsi bir yumuşaklık sağlamak için kullanılır. Bu yüzden şeffaf, renksiz bir pudra seçin. Pudranın kalıp gibi yüze yapışmaması için T bölgesine ve ifadenizi donuklaştırmamak için göz çevresine fazla sürmeyin.
Giriş Yap

Giriş Yap Kayıt Ol