Hepimizin Acilen Düzeltmesi Gereken ve En Sık Yaptığımız 5 Makyaj Hatası! - PembeList
Top

Hepimizin Acilen Düzeltmesi Gereken ve En Sık Yaptığımız 5 Makyaj Hatası!

Güzellik - 10 Aralık, 2:04'da eklendi.


Makyaj insanı harika da yapabilir, rezil de edebilir. Bu nedenle doğru yapmak çok önemlidir. En sık yaptığınız hatalardan bir an önce kurtulmalısınız!

1.Fondöten çizgileri

6340_fondoten4

Hepimiz bunu yaşamışızdır. Doğru dağıtmadığımızda yüzümüzde fondöten çizgileri oluşur. Bunun için yüzümüze doğru dağıtmalıyız çenemizden yukarı doğru olmalıdır. Boynumuz ile yüzümüzün rengi eşitlenmelidir böylece.. Ve kulak çevrenizi de kontrol etmeyi unutmayın!

2.Kuruyan maskara

Apply-Maskara

Nihayet aradığın maskarayı bulduğunda bir kenara bırakması çok zor ama iyi bir hijyen ve gözlerini korumak için bunu yapman şart! Maskaranı sürdükten sonra gözlerinin altında siyah tozlar görüyorsan, maskaran kurumaya başlamış demektir. Maskaraları maksimum 3 ay boyunca kullanmalı.

3.Ağır bronzerlar

bronzer

Özellikle kış aylarında daha bronz gözükmek için bronzer kullanmayı tercih ederiz. Fakat cilt tonunuzdan çok koyu bir bronzer kullanırsanız bu sizi aşırı makyajlı gösterebilir.

4.Kapatıcıyla belirginleşen kaşlar

900-kalin-kas-modasi-hiz-kesmiyor-650x0-2

Kaşlarınızı kapatıcı ile belirginleştiriyorsanız mutlaka öncesinde kaş farı veya kalemi ile doldurmalısınız.

5.Göz kalemini kirpik diplerine uygulamamak

goz-kalemi-surme-teknikleri_646x340

Göz kalemini üst kirpik diplerine uyguladığından emin olmalısın. Kirpiklerin ve göz kalemi çizgin arasında boşluk olmamalı çünkü bu şekilde kirpiklerin daha dolgun ve yoğun görünür.
Giriş Yap

Giriş Yap Kayıt Ol