Diyet Yaparken En Sık Yapılan Hatalar! - PembeList
Top

Diyet Yaparken En Sık Yapılan Hatalar!

Diyet - 3 Nisan, 11:55'da eklendi.


Kilo vermek isteyen bizler eminim ki bir çok yöntemi denemişizdir. Dukan diyetleri, patates diyeti, simit diyeti, isveç diyeti, kalori hesap çizelgeleri, sibel can diyeti (halk arasında en yaygın olarak bilinen 🙂 ) ve daha binlercesi.

Ne yaptıysak olmuyor!

Peki yapıyoruz fakat nerede hata yapıyoruz?

En büyük hata kalori hesap çizelgesi.

Diyet söz konusu olduğunda, pek çoğumuz kalori hesabına gitmekteyiz. Bu kilo kaybı için güzel bir yöntem gibi görünse de her kalorisi düşük olan gıda vücuda iyi gelecek diye bir kaide yoktur bunu atlamamak gerekir.

Lifleri ve yararları bakımından gıdaları ayrıştırmalıyız. Evet kalorisi az görünebilir ama bize ihtiyacımız olan lif kaynağını sağlamayacaktır belkide.

Bir diğer hata ise hepimizin sık sık yapmış olduğu öğün atlama

Size verilen listenin dışına çıkıldığında oo bugün daha az yedim mantığı işletmenin hiç bir faydası yoktur. Yemedik atladık o öğünü peki noldu? Bir sonraki öğünde doyma sınırınız level atladı. Eee bunun çözümüde kendimizce zaten 2 ekmek yememiştim buraya eklesem ne olur? hatası. Doğru ve düzenli öğünle beslenme vücut enerjisini dinç tutar ve kolay kalori yakılmasına sebep olur.

Yasak olan besinlerden uzak durun!!!

Bi tane yesem ne olur demeyin, şimdi yiyeyim yarın daha çok dikkat ederim yapmayın, zamanında öğün atlamadan emin adımlarla ilerleyin. Bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Güzel Haftalar!
Giriş Yap

Giriş Yap Kayıt Ol